e-ticaret sitesi kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak? 2021

Eticaret
1 Yorum

E-ticaret Sitesi Kurmak ve Aşamalar

e-ticaret sitesi kurmak ve ürünleri internet aracılığı ile pazarlamak her girişimcinin hayallerini süsleyen durumlardan bir tanesidir. Ancak e-ticaret altyapı ve bütçe konusunda ciddi bir yatırım gerektiren girişimdir.

İnternet aracılığı ile bir şeyler alıp satmak başlangıçta çok kolay gibi gözükse de e-ticaret sitesi yapmak geri planda çok çetrefil bir iştir. Bu nedenle e-ticaret sitesi kurarken doğru aşamaları takip etmeniz sizler için faydalı olacaktır.

Şirketleşmeye Gidin

İnternet üzerinden satış gerçekleştirmek firmalar için ticari kazanç sağladığı gibi vergi mükellefiyeti gibi bir durum da doğurur. Böylesi durumlarda satıştan elde edilen kar oranına göre gelir vergisi, KDV ve diğer vergiler ödenir. Siz de henüz bir şirkete sahip değilseniz ve e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız bir şirket kurmanızda çok büyük fayda var. Aksi takdirde satışlarla ilgili sorun yaşamanız muhtemeldir.

Doğru E-ticaret Sitesi Yazılımı Seçin

E-ticaret sitesi kurmak için doğru alt yapı yatırımı yapmak oldukça önemlidir. Çünkü para akışının gerçekleşeceği ve sistemin güvenilir bir şekilde işleyeceği e-ticaret sitesi için güvenilir olmayan bir sistemin seçilmesi hem satış sonrası hesabınıza düşecek parayı hem de müşteri bilgilerinizi riske atar. Üstelik güvenilir olmayan bir ödeme sistemi müşterilerinizin sizi tercih etmesinde de sorunlar meydana getirir.

Doğru Alan Adı Seçin

Alan adı e-ticaret sitesinin başarısı konusunda olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Zira müşterilerin aklında kalacak çok dikkat çekici bir alan adı ile hem müşterilerin sizi arayıp bulmasında avantaj sağlayabilir hem de markalaşma noktasında ön plana çıkabilirsiniz. Alan adı seçerken bir yerlerden esinlenmemeyi ve özgün olmayı tercih edin. Aksi takdirde başarısız bir girişim ile karşılaşabilirsiniz.

Sunucunuza Doğru Karar Verin

Hosting firması seçerken işini ciddiye alan bir firma tercihinde bulunmaya özen gösterin. Çünkü e-ticaret sitesi yaptırmak kadar e-ticaret sitesinin sürekli olarak yayında olması da ciddi derecede önemlidir. Zaman zaman kapalı durumdaki e-ticaret sitesi müşteriler gözünde olumsuz bir imaja sahip olacaktır. Bu da doğrudan doğruya hosting firmasının doğru hizmet sunamamasından kaynaklanabilmektedir.

E-ticaret sitesi kurmak çok kolay olsa da yukarıdaki hususları dikkatle takip etmeniz gerekir.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Önceki yazı
E-Ticaret Paketleri Nedir? 2021
Sonraki yazı
Online Satış ve E-Ticaret Siteleri (3 Maddede)

İlgili Yazılar

1 Yorum.

Menü