Sanaltur

Sanaltur

Sanal Tur

Sanal gezinti, anlamına gelen Panoramik olarak çekilen fotoğrafların özenle birbirine eklenmesi ve bu eklenme ile birlikte oluşturulan gezinti anlamına geliyor. İstediğiniz mekanı 3 boyutlu olarak gezmenin özgürlüğünü yaşayabiliyorsunuz. Mouse veya klavye yardımı ile yakından görmek istediğiniz yerde gezinebiliyor, mekanda bulunan herhangi bir nesneyi yakından inceleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Sanki oradaymış hissi veren 360 derece sanal gezinti size mekanı tanımanız için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik bir diğer adıyla Virtual Reality sanal bir yerin sanki içindeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlayan araçların bütünüdür. Bu kavramın temelinde yeni nesil sanal gerçeklik gözlükleri ile karşılıyor. Bu gözlükler ile sanal gerçekliği görebilme, duyabilme ve hatta nesneleri hareket ettirebilme özelliği sunuyor. Yüksek çözünürlükleri sayesinde sahneleri bozulmadan detaylı bir şekilde izleme imkanı bulabilirsiniz. Geliştirilen teknoloji ve HDR tekniği ile aydınlık ve karanlık bölgeler bulunmadığından görüntü kaybı oluşmaz.

Sanal Tur Kullanım Alanları

Sanal tur uygulamaları birçok sektörde kullanılmaktadır. Artırılmış gerçeklik sayesinde başta şehir tanıtımı, okul, hastane, müze, emlak ve eğlence sektörü olmak üzere ürün ve tesis tanıtımları için oldukça uygun ve etkili bir yöntem olmaktadır. Bu çalışma sayesinde görmek istediğiniz birçok yere gerçek görüntüsü ile ulaşabilir ve orada hissi yaşayabilirsiniz. Turunuza ayrıca bir müzik eklentisi yaparak daha rahat bir gezinti sağlayabilirsiniz. Özellikle emlak sektöründe çok yaygın olan sanal tur, fotoğraflardan daha etkili sonuçlar veriyor. Doğru bir tanıtım için uygun olan her imkan sanal gezinti sayesinde gerçekleşmektedir.

Tercih Nedenleri

Gerçeklik hissi uyandıran sanal tur birçok sektörde kullanılmaktadır. Bunun en önemli nedenleri arasında mobil uyumlu olması yer alıyor. Cep telefonları sayesinde ulaşılabilen artırılmış gerçekliğe en büyük örnek yakın zamanda çok popülerleşen oyun Pokemon Go’dur. Son teknoloji bir cihaz ile tamamen dış dünyaya bağımsız sanal bir dünya yaratabilirsiniz. Augmented reality ve sanal gerçeklik sayesinde fiziksel dünyayı cihaz kameranıza taşıyabilirsiniz. Cihazı farklı şekilde konumlandırarak objeleri farklı açıdan görüntüleyerek ayrı bir deneyim yaşayabilir ve onlarla çeşitli hareketlerle etkileşime girebilir.

AI, Arama Motoru, Arama Motoru Optimizasyonu, Artificial Intelligence, Artırılmış Gerçeklik, Augmented Reality, Chatbot, dolandırıcı, dolandırıcılık, e satis, e-ticaret-e ticaret, esatis, eticaret, google da üst sıralar, Google mobil uyumluluk, Google'da Üst Sıralarda Çıkma, içerik oluşturma, internet dolandırıcılığı, internet sayfasi, internet sitesi, internet sitesi tasarım, internette dolandırıcı, internette dolandırıcılık, küçük işletme, mobil uyumluluk test aracı, Optimizasyon, osmaniye internet sitesi, osmaniye web sitesi, osmaniye web tasarım, profesyonel dizayn, profesyonel tasarım, profesyonel web sitesi, Sanal Gerçeklik, Sanal Tur, SEO, test aracı, Virtual Reality, Virtual Tour, web dizayn, web sayfası, web sitesi, web tasarım, yapay zeka, yerel arama, yerel arama sonuçları
Önceki yazı
İnternet Dolandırıcılığı
Sonraki yazı
2019’un Web Tasarım Trendleri

Related Posts