Web Sitesi

Web Sitesi Neden İhtiyaçtır? İşte Sizi İkna Edecek 7 Sebep

Neden Bir Web Sitesi İhtiyacımız Var? İşte Sizi İkna Edecek 7 Sebep

İşletmelerin neden bir web sitesi  ihtiyacı duyduğunu Steve Jobs bile sormuştur kendine. Şirketindeki bütün operasyonlarla bizzat ilgilenmiştir. Muhasebe çalışanından mühendisine kadar herkesle ilgili küçük problemlerde bile. Çünkü tüm çalışanlarının iş bitirme metotları farklıydı ve Jobs, neden herkesin aynı metoda bağlı kaldığını hep sorgulardı.

Cevap olarak aldığı “çünkü herkes böyle yapıyor.” Onun için bir cevap niteliğinde değildi.

Başarı ve itibar sahibi müşterilerimizin fikirlerini aldığımızda, neden her işletmenin bir web sitesine ihtiyacı olduğunu izah etmek daha kolay oluyor.

Sebep 1- Online Broşür

Büyük şirketler broşür basım ve dağıtımı için milyon dolarlar harcar. Siz sadece bir web sitesiyle tüm bu faslı es geçebilir ve başarıya kolayca ulaşabilirsiniz. İlaveten sadece reelde ulaşabileceğiniz potansiyel müşterilerden çok daha büyük bir pazara sesinizi duyurma şansınız var.

Sebep 2- İşletme Değeri ve Web Sitesi

Son zamanlarda hiçbir iş kredisi almayı denediniz mi? Eğer denediyseniz veya denemeyi düşünüyorsanız size krediyi verecek olan banka çalışanının ilk soracağı sorulardan biri web siteniz olacaktır.

Sebep 3- Etki

Web sitenizi binlerce insan görecek. İnsanları eğitebilir ve doğru paylaşım politikaları ile onların kararlarını değiştirebilir veya neye ihtiyaçları oldukları konusunda onlara telkinlerde bulunabilirsiniz. Web Siteleri insanları doğru karar almaları konusunda son derece ikna edici ve serbest bir platform kurmanızı sağlar.

Sebep 4- Kendinizi Gösterme Vakti

İnsanların gösterdiğiniz büyük bir çabayı gördükleri anda hissettiğiniz o gururu hatırlıyor musunuz? Bir web sitesi sürekli olarak yaptıklarınız ve başardıklarınızla insanları etkilemeyi sağlar.

Sebep 5- İşletme Hedeflerine Yardım Etmesi

Evet doğru! Bir web sitesi edinmeniz sonrasında içerik oluşturma ve ar-ge aşamasında yıllardır ziyaret etmediğiniz bazı yerleri ziyaret etme fırsatınız olacak. Böylece rotanızdan sapmışsanız kendi yolunuzu tekrar bulabilir ve hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sebep 6- Günde 24 Saat

Gerçek hayatta hizmet verdiğiniz iş yerinden farklı olarak, her türlü durumda zamansız olarak müşterinin yanında olabilirsiniz. Web sitenizi yönetecek gerçek bir insan olmasa bile yapay zeka ile geliştirilmiş chatbotlar da sizin dijital asistanlarınız olacaklar.

Sebep 7- Büyük Adamlarla Oynayın

Hiç yeni bir sektöre girmek isteyip de oradaki büyük isimlerle rekabet edememekten korktuğunuz için geri adım attığınız oldu mu? Ya da bu ve buna benzer sebeplerle hiç başlamadan biten fikirleriniz? Eminiz ki olmuştur. Arkasında sade ve mantıklı bir strateji olan gerçekten güzel ve profesyonel bir web sitesi, sizi de onlarla aynı kulvara koyacaktır. Nasıl olsa potansiyel müşterileriniz aynı. Belki onlarınkinden daha yüksek gökdelenler dikemezsiniz ama bu web sitesi adımıyla o büyük isimlerle aranızda algılanan duvarı yıkabilirsiniz.