adana-e-ticaret-e-satis-web-tasarim

Neden 7/24 E-Ticaret

Eticaret
7 Yorum

Neden E-Ticaret

1990’lı yıllardan sonra tüm dünyada internet kullanımının çok geniş bir kesim yayılması sonucu dijital ortamda online alışveriş ve ödemeyi sağlayan satış kanalına e-ticaret adı verilir. Gelişen teknoloji ve bu teknolojiyi takip eden diğer gelişmeler ile birlikte üretici firmalardan, satışı firmalara kadar hemen her sektörü kapsayan etkili bir satış kanalı olarak kabul görmektedir.

E-Ticaret ve E-Satışın Önemi

E-ticaret küçük ve orta ölçekli olan işletmeler için önemli satış kanallarındandır. Bunun sebebi ise herhangi bir bayi ve çalışana gerek duymaksızın çeşitli yöntemlerle reklamları yapmak ve ürünlerin satışını yükseltebilmek amacı ile en çok tercih edilen satış kanallarındandır. Öyle ki e-ticaret işletmecilerin en çok tercih etmelerinin sebebi maliyet hesaplamalarıdır.

Bu satış kanalı işletmecileri bayi ve eleman masraflarından kısmen kâr ettirerek, direk depodan kargo yolu ya da elden teslim etme olanağı sağlayarak üretici ya da satıcıya önemli kâr marjları elde etmelerini sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü tüm üretici ve satıcı firmalar ürünlerini bu satış kanalı üzerinden pazarlama yolunu tercih etmektedirler. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak e-ticaret / e satış sitesi yapımı ve gerekliliği gerek satış gerek pazarlama konularında işletmecilerin maliyeti açısından önemli hususlar arz etmektedir.

Yapım Aşamaları

Vergi mükellefi olarak ticaret yapan işletmeler e satış sitesi kurabilir ve bu sitelere gerekli müdahaleleri yapabilirler. Bu siteleri kurmak öncelikle zaman gerektirmektedir. Çünkü sitede satılacak ürünün içeriği, nelere ihtiyaç duyulacağı ve pazarlama teknikleri önceden düşünülerek hareket edilip, izlenecek yol haritasının çizimini yapmak gerekir.

E-Ticaret Sitesi İçin Gerekenler Şunlardır

Tasarımı ile dikkat çeken bir site her zaman tüketicinin ilgisini çeker ve alışveriş yapılmasa bile reklam olarak müşteri kazandırabilir.

Ürün ve hizmet ne kadar çok ve anlaşılır olursa tüketici o kadar çok rağbet gösterebilir. Ayrıca bu tüketicinin satış firmasına güvenini arttırabilir.

Bankalarla yapılacak anlaşmalara bağlı olarak kredi kartı ile yapılacak işlemlerde tüketicinin ürünü seçmesinde büyük ölçüde etkili olacak taksit sayısını yüksek tutmak ve en avantajlı alışverişi tüketiciye sunmak her zaman tercih sebebi olacaktır.

İnternet Üzerinden Online Alışveriş

Günümüzde e-satış olarak yapılan tüm ödemeler internet üzerinden kartla ya da biriken puanlar ile yapılmakta. Bu puanlar geçmişe dönük yapılmış olan alışverişlerin toplamından oluşmakta. Böylece yeterli bakiyeye gelince tüketici tarafından kullanılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişler tüketicinin bilgilerin yer aldığı ve kimsenin erişimine izin verilmediği sanal ortamlarda saklanarak tüketici güvenliğinin sağlanması ile oluşan bütünleyici bir hizmettir.

E-ticaret Nedir?

Elektronik ticaret, 1995 yılı itibari ile tüm dünya üzerinde internet kullanımının oldukça yaygınlaşması ve artması ile ortaya çıkmıştır, ticaret işleminin online olarak adlandırılan bir ortamda yapılması anlamına gelmektedir. Bu yüzden her geçen gün e-ticaret / e satış sitesi yapımı ve gerekliliği artmaktadır.

Avantajları

Eticaret özellikle orta işletmeler (KOBİ) ve küçük ölçekli işletmeler için oldukça uygun olan bir online bir ticaret işlemidir. E-ticaret sayesinde işletme, belli bir satış noktasının dışına taşar. Satışların daha da fazla artış göstermesine ve de ödemeleri daha hızlı bir şekilde almasına imkan sağlar. Gerçekte fiziki bir mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret büyük bir fırsattır, çok önemli bir satış yoludur. İnternetin gelişmesi ve artmasıyla birlikte E-ticaret sistemi büyümekte, ticaret internet üzerinden çok daha kolay bir biçimde halledilmekte.

Kullanıcılar bu eticaret / e-satış sayesinde 7/24 alış veriş yapabilme imkanına sahip bir durumda olur.

Kullanıcılara internetin bulunduğu her yerden alışveriş yapabilme imkanı verir, bu sayede de kullanıcılar isterlerse iş yerinden, evden ya da şehir dışından alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Bir sektörün kullanıcılarına aramış olduğu ürünlere kolayca ulaşabilme imkanını ve ürün çeşitliliğini sağlar.

Kullanıcılarına kalabalık insanlardan uzak, sakin bir kafayla bireysel bir şekilde istediği gibi alışveriş yapma imkanı sağlar.

Sisteme dahil olmuş kullanıcılar çok rahat bir biçimde her türlü indirimden ya da kampanyadan haberdar olarak, anlık bildirimleri alabilme imkanına sahiptir, bu yüzden kullanıcılar kampanya ve indirimlerden yararlanır.

E-ticaret Sitesi Yapımı İçin Gerekenler

Kişi şirket veya bir işletme sahibi olmalı.

Kişi ürün veya hizmet sahibi olmalı ve tedarikçi firmalar ile çalışmalı.

Site profesyonel bir eticaret altyapısına sahip olmalı.

Online ödeme sistemleri için gerekli banka hesapları ve altyapıyı kurmaya ve işletmeye hazır olmalı.

Osmaniye E-Ticaret ve E-Satış Sitesi Yapımı için TürkDijital

 

 

 

AI, Arama Motoru, Arama Motoru Optimizasyonu, Artificial Intelligence, Chatbot, dolandırıcı, dolandırıcılık, e satis, e-ticaret-e ticaret, esatis, eticaret, google da üst sıralar, Google mobil uyumluluk, Google'da Üst Sıralarda Çıkma, içerik oluşturma, internet dolandırıcılığı, internet sayfasi, internet sitesi, internet sitesi tasarım, internette dolandırıcı, internette dolandırıcılık, internetten alışveriş, küçük işletme, mobil uyumluluk test aracı, online alışveriş, Optimizasyon, osmaniye e satış, osmaniye e ticaret, osmaniye internet sitesi, osmaniye web, osmaniye web dizayn, osmaniye web sitesi, osmaniye web tasarım, profesyonel dizayn, profesyonel tasarım, profesyonel web sitesi, SEO, test aracı, web design, web dizayn, web sayfası, web sitesi, web tasarım, web tasarım adana, yapay zeka, yerel arama, yerel arama sonuçları
Önceki yazı
E-Satış ve E-Ticaret 2020
Sonraki yazı
2024 Web Tasarım Trendleri

İlgili Yazılar

7 Yorum.

Yorumlar kapatılmış.